Gdzie leży Pnikut?


Wyświetl większą mapę

Kontakt

Nazywam się Kazimierz Paprocki, moi rodzice to Zofia Paprocka (1928 - 2009) z domu Czerniec i Józef Paprocki (1930 - 2000). 

Rodzicami Zofii Paprockiej, mojej mamy, byli Katarzyna Czerniec z domu Rogała (ur. 1903 rok), (córka Marcina i Maryanny Rogałów) oraz Bartłomiej Czerniec (ur. 1894 roku), syn Katarzyny Czerniec z domu Cechowa i Wincentego Czerniec. 

Rodzicami Józefa Paprockiego, mojego taty, byli Maria Paprocka z domu Cechowy (1907 - 1992) oraz Jan Paprocki (1907 - 1978).

Wszyscy oni urodzili się i wychowali w Pnikucie.

Adres do korespondencji, we wszystkich sprawach: 
poczta@pnikut.net

Mój telefon to: (+48) 608 581 574 

Zależy mi bardzo aby przybywało fotografii i wspomnień. Liczy się czas, niestety ubywa nam Pnikuczan którzy pamiętają początki wieku dwudziestego. Zróbmy wszystko co mozliwe, by ocalić choć wspomnienia. Nie są one niestety "z kamienia" i odejdą razem z ludźmi...

Wiele fotografii przedstawia naszych bliskich, może nas samych. Wizerunek osoby chroniony jest prawem, jednak proszę zgadzajcie się na publikację! Nam nic nie ubędzie, a zmarli nic już stracić nie mogą... Może w zamian nasze dzieci nauczą się od nas, że w życiu należy być dumnym swego pochodzenia i nigdy nie zapomnieć kim byli rodzice, bo tyle jesteśmy warci, co nasza pamięć o nich!

Prezentowane treści napisane zostały przy użyciu czcionki Apolonia TT i Apolonia Grafia autorstwa dr Tomasza Wełny oraz czcionki Antykwa Toruńska której twórcą był Zygfryd Gardzielewski (1914 - 2001).